The Homeschool Hive
The Homeschool Hive is your primary hub for home school families. We are a Tampa based brick-and-mortar & online store that provides homeschool curriculum and supplies.
The Homeschool Hive
All products
All
Math
Science
Educational Resources
Language Arts
Social Studies
Books
Arts & Crafts
Slumberkins
Puzzles
Cookbooks
Games
Plush
Sensory Play
Social/ Emotional/ Sensory
Resource & Informational Books
Board Books
Chapter Books
Picture & Board Books
Manipulatives
Imaginative Play
STEAM/STEM
Puppets
Activity Books
Historical Books
Early Readers
Foreign Language Books
Brain Quest
Critical Thinking
Electives
OOLY
Penguin Books
tonies®
Core Subjects
Fatbrain Toys: Hey Clay
All About Reading
Adaptive Learning
Graphic Novels & Comics
Bob Books
Class Source Co-Op
Seasonal Delights
Sale
Pokémon
Stationery
Core Subjects - Homepage
Educational Resources - Homepage
S/E/S - homepage
College Prep Writing
Language Arts 5/6 (TEACH)
Culinary
Christmas

Dimensions Math Teacher's Guide 2A
USD 32.5

Math for Minecrafters Word Problems: Grades 1-2
USD 9.99

Spectrum: Hands-On Math Pre-K
USD 16.99

Spectrum: Math Workbook, Grade 1
USD 14.99

Spectrum: Math Workbook, Grade 2
USD 14.99

Spectrum: Math Workbook, Grade 3
USD 14.99

Spectrum: Math Workbook, Grade 4
USD 14.99

Spectrum: Math Workbook, Grade 5
USD 14.99

Spectrum: Math Workbook, Grade 6
USD 14.99

Spectrum: Math Workbook, Grade K
USD 14.99

Super Fun Colossal Workbook for Minecrafters: Grades 1 & 2
USD 19.99

The Big Fat High School Geometry Workbook
USD 16.99

The Ultimate IXL 4th Grade Math Workbook
USD 16.99

The Ultimate IXL Third Grade Math Workbook
USD 16.99

12 Pc Jumbo Nuts and Bolts Set with Tote
USD 16.99

180 Days: Problem Solving for Fifth Grade
USD 22.99

180 Days: Problem Solving for First Grade
USD 22.99

180 Days: Problem Solving for Fourth Grade
USD 22.99

180 Days: Problem Solving for Kindergarten
USD 22.99

180 Days: Problem Solving for Second Grade
USD 22.99

180 Days: Problem Solving for Sixth Grade
USD 22.99

180 Days: Problem Solving for Third Grade
USD 22.99

Addition and Subtraction Placemat
USD 9.0

Addition Snacks
USD 12.99